LEGO Friends – te klocki zachwycą każde dziecko

Jakie klocki sprawdzą się najlepiej w przypadku starszych dzieci? Pytanie jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ obecnie na rynku jest duży ich wybór. Z pewnością do grupy tego typu zabawek, na które warto zwrócić uwagę, należą te z serii LEGO Friends.

Dzięki tym klockom dzieci rozwijają przydatne umiejętności

Chyba nikomu nie trzeba bliżej przedstawiać firmy LEGO. Znane duńskie klocki już od dziesięcioleci podbijają serca najmłodszych i starszych. Cały czas powstają też nowe serie i tak do rąk pociech trafiają coraz to nowe zestawy. Kolejnym przykładem pomysłowości producenta jest właśnie ta seria, która uczy pociechy o otaczającym je świecie. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 lat i z własnych obserwacji mogę śmiało stwierdzić, że dobrze wywiązuje się ze swojego zadania.

Często po te klocki sięga moja córka i za każdym razem jest nimi zachwycona. Posiadamy kilka zestawów i na tym na pewno się nie skończy. Dużą przyjemność sprawiają jej szczególnie propozycje ze zwierzątkami. Wśród nich są chociażby: “Kąpiel dla kucyków w stajni”, “Samochód do pielęgnacji kotów” czy “Mobilna klinika weterynaryjna”. Zdecydowanym plusem, oprócz oczywiście doskonałego wykonania, jest cena. Jest całkiem sporo zestawów, które można nabyć bez uszczerbku dla portfela, co akurat bardzo mnie cieszy. W ten sposób klocki mogą trafić do rąk wielu dzieci.

LEGO Friends – pomysł na dobrą zabawę i wcielanie się w role

Zestawy posiadają często różne charakterystyczne postacie. Pozwala to nie tylko na składanie klocków, lecz także na wymyślanie scenek. Pomaga to dzieciom poznać np. poszczególne profesje, nazwy miejsc czy zwierząt oraz do czego służy dany sprzęt. Dzieci poprzez taką aktywność dowiadują się czegoś pożytecznego a przy okazji:

– rozwijają zdolności manualne,
– uczą się skupiać uwagę,
– poznają świat,
– korzystają z wyobraźni.

Warto czasem sięgnąć po klocki LEGO Friends. Są one naprawdę świetnym pomysłem na udaną zabawę. Tym bardziej że ich różnorodna tematyka zachwyca i znajdzie się coś interesującego zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Kolorowy świat słynnych klocków zaprasza dzieci do wzięcia udziału w wielu atrakcjach.

LEGO Friends, klocki LEGO, LEGO, klocki, zabawki