Lego Friends – przygody w Heartlake City

Lego Friends dzieje się w Heartlake City. Jak można się domyślać po samej nazwie jest to miasteczko spokojne i radosne. Wręcz można je uznać za przykład amerykańskiej sielanki. I to właśnie tutaj żyje pięć przyjaciółek, które są bohaterami serii.

Lego Friends – klocki skierowane do dziewczynek

Lego Friends zajmują na rynku niszę pomiędzy lalkami Barbie i kucykami Pony. Jest to linia zestawów skierowana do dziewczynek. Modele często przypominają domki dla lalek. Trzeba też zwrócić uwagę na same figurki w pudełkach.

Są zaledwie niewiele większe niż inne “ludziki Lego”. Jednocześnie jednak na postaciach z serii Friends dostrzeżemy więcej szczegółów. Postacie mają wyraźniejsze twarze i własne cechy charakterystyczne.

Fryzury są o wiele bardziej dopracowane. Te “hipki” są też bardziej smukłe.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że poszczególne figurki mają nie tylko detale ale też charakter. Bo Lego Friends to przede wszystkim pięć przyjaciółek, które zamieszkują w Heartlake City.

Bohaterki różnią się pomiędzy sobą, ale jednak łączy je nierozerwalna przyjaźń.

Co znajdziemy w zestawach Lego Friends?

Lego Friends to zestawy, które są produkowane równolegle z serialem animowanym o tym samym tytule. W tej kreskówce 3D poznajemy pięć przyjaciółek, które żyją w Heartlake.

Tutaj pracują, rozwijają się i przeżywają przygody. Oczywiście życiowe przygody, bo Lego Friends to przede wszystkim serial obyczajowy.

I w zestawach znajdziemy właśnie budynki z miasteczka. Możemy więc zbudować dom każdej z przyjaciółek. Część z dziewczyn ma osobne miejsca do pracy.

Poza tym w miejscowości czasami dzieją się niesamowite rzeczy. Niekiedy pojawiają się w niej wędrowni cyrkowcy a kiedy indziej magiczne powozy.

Lego friends w atrakcyjnej cenie i Lego Friends – nie należy ich mylić

Warto zwrócić uwagę na jedną podstawową kwestię. Większość osób mówiąc o Lego Friends, ma na myśli serię dotyczącą przyjaciółek z Heartlake City.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że pojawiły się również zestawy klocków nawiązujące do serialu “Przyjaciele”. W nich oczywiście będziemy składać mieszkania z kultowej produkcji.